Чи реально піти у відпустку через вигорання?
Нещодавно я писав про те, наскільки різне ставлення до емоційного вигорання у нас і в західних странах. І ось новина: міністр економіки Нідерландів не зможе виконувати свої обов'язки, тому що вигорів. Бас ван Ваут взяв мінімум три місяці відпустки, на цей час йому підшукали заміну. Новина викликала в нашій країні такий собі інтерес – усього 660 переглядів. Але я вважаю, що на це важливо звернути увагу. Чому:
- Ви коли-небудь чули про те, що якийсь український політик йде у відпустку через вигорання? Більш того, ви навряд чи зустрінете це у своїх колег. А ось в Нідерландах не бояться про це казати.
- В нідерландських ЗМІ ця подія висвітлюється досить широко (а, б, в, г, д, є). Одна з причин – там вигорання визнано хворобою. А це означає, що ви отримуєте оплачену відпустку і відповідну допомогу. Три місяці на відновлення. Як вам?
- «Добре, що такі люди, як Бас ван Ваут, чесно заявляють, що перевантажені працею. Сподіваюся, це вирішить проблему». Не лише Бас вен Ваут заявив про вигорання, але і ряд інших політиків в Гаазі.
До сих пір у більшості країн вигорання не визнане хворобою. В новому перегляді МКХ-11 вигорання розміщено в розділі: «проблеми, пов'язані з працевлаштуванням», що аніяк не означає хворобу.
На що важливо звернути увагу при вигоранні:
- відчуття виснаженості або нестачі енергії;
- збільшене ментальне дистанціонування від праці або відчуття негативізму чи цинізму по відношенню до праці/колег;
- відчуття своєї неефективності і нестачі досягнень.
Читайте по теме:
Як емоційне вигорання співробітників впливає на успіх компанії
Благодаря чему появляется «нравится» у клиентов с синдромом эмоционального выгорания
Епоха хронічної втоми. Як ми втратили себе в гонитві за успіхом