Як подолати тривогу?

Як подолати тривогу? 13.03.2020

 

Ми живемо в такий час, коли є багато передумов для тривоги. Можна охвилюватися про все: від втрати роботи до зараження коронавірусом. Пам'ятайте, що переживати стрес перед неконтрольованою загрозою — природньо для нашої психіки. Також варто розрізняти тривогу і страх. Нам тривожно без причини, у той час як у страха завжди є його предмет.

Ось декілька рекомендацій, як знизити тривогу і подбати про своє психічне здоров'я. 

1. Тривога з'являється тоді, коли ви припиняєте жити своїм життям.

Можливо, з дитинства батьки вирішували за вас, що правильно, а що ні, позбавляючи тим самим вибору. Або ви намагаєтеся відповідати чужим уявленням про вас, аби усім догодити. Тоді немає контакту з собою й внутрішньої опори, від якої можна вибудувати систему своїх справжніх цінностей та пріоритетів. 

2. Внутрішні настанови заважають вам діяти. 

Задайте собі питання: що я хочу зробити? Як правило, тут одразу в голові виникає голос внутрішнього критика, який зупиняє вас. І ви боїтеся щось зробити. тому що можуть висміяти або засудити. Це настанови, які йдуть від батьків. Женіть такі думки геть. Вони вам лише заважають.

3. Ви контролюєте ситуацію.

Так, ви не можете контролювати усе, але щось точно можете. Що це может бути? Починаючи від найбуденніших речей. Який ви робите вибір. З якими друзями спілкуєтеся. Скільки часу проводите у соцмережах. Які новини читаєте (якщо відчуваєте залежність від інформації або емоційну пригніченість, зробіть цифровий детокс). І навіть у розпал епідемії коронавірусу можна спробувати себе убезпечити і слідувати рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я.

4. Задайте собі питання: що я хочу саме зараз?

Дуже просте запитання, але треба тренуватися задавати його собі частіше (особливо пам'ятаючи пункт 1). Що для мене є важливим? Що мені подобається? Що я хочу змінити в моєму житті? Які в мене цілі? Чого я хочу досягнути?

Крім того, тепер ви знаєте, як впоратися з внутрішнім критиком і почати діяти. 

5. Важливо пам'ятати, що ситуацію виклику або загрози можна змінити. 

Адже багато що залежить від нашого ставлення і погляду на проблему. Можна подивитися на ситуацію як на загрозу, а можна як на виклик. Полишити свій звичний простір й зробити щось більше. Вирости, стати більш зрілим. Вийти за рамки своїх можливостей (наприклад, піти на освітні курси, як ви давно хотіли). І тоді виклик тривоги перетворюється на можливість. 

Бережіть себе, долайте тривогу і будьте щасливі!


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!