Як навчитися піклуватися про себе? Рецензія на книгу Сохер Рокед «Человек уставший»
10.11.2018
Якщо ви візьмете будь-яку книгу, присвячену втомі, стресу та емоційному вигоранню, то скоріш за все знайдете багато теорії й мало практичних рекомендацій. На щастя, нова книга англійського психолога Сохер Рокед зовсім не така. Вона навчить вас піклуватися про себе й розуміти причини хронічної втоми.
Особливості книги «Человек уставший»:
- Автор обгруновує свій підхід – інтегративний, який відрізняється від традиційного медичного підходу. У ньому рівною мірою враховуються усі складові втоми – фізичні та психологічні причини. А також долається штучне розділення: один доктор лікує тіло, інший – душу.
- У книзі детально представлений діагностичний інструмент – тести. Ви можете самостійно виміряти: рівень стресу, цукру в крові, адреналінову втому, дисбаланс естрогенів/прогестерону; рівень тестостерону; дисбактеріоз; токсини.
- Головний меседж автора: ніхто, крім вас, не зможе про вас подбати! Автор вчить брати на себе відповідальність за якість свого життя. Ніхто не скаже вам, що робити ввечері або коли настає ваша межа втоми. Визначте свій рівень стресу. «Саме ВИ маєте стати кращим спеціалістом зі свого самопочуття».
- У книзі представлені дослідження втоми. У українській науковій спільноті ця тема не досліджується. На Заході ця тема – одна з найактуальніших за останні три роки.
- Автор ділиться правилами і принципами здорового харчування. Наприклад, ви зрозумієте, чому їсте багато солодкого перед сном і як цього уникнути. Як визначити, який у вас тип стресу і які фізичні вправи можна робити, а які – ні. Ви по-іншому поглянете на важливість сну для вашого здоров'я і зрозумієте, чому о 17.00 у вас немає сил ще щось робити.
- Стиль автора – доброзичливий і дружній – дуже принаджує. Ви нібито розмовляєте з добрим другом. Я прочитав багато книг, автори яких з месіанським запалом гарантують успіх у схудненні або як завжди почуватися в тонусі. Маячня! Сохер Рокед дає фундаментальний теоретичний матеріал, каже про свій досвід подолання складних періодів у житті.
Юдейський мудрець Гілель казав: «Якщо не я за себе – то хто за мене?» Я вважаю, ця книга – прекрасна ілюстрація мудрості віків.
Психолог, психотерапевт В'ячеслав Халанський