Як блакитний колір екрану гаджетів впливає на біоритми організму?

Як блакитний колір екрану гаджетів впливає на біоритми організму? 26.03.2019

От чесно: ви любите поскролити стрічку новин у ліжку? Перевірити повідомлення чи поспілкуватися у месенджері? Існує навіть спеціальна назва такого явища: прокрастинація перед сном. Тобто ви навмисно відкладаєте сон без явної необхідності. В результаті ви пізніше засинаєте і спите менше, ніж могли б. 

Ще один шкідливий фактор – це холодне блакитне світло LCD-екранів гаджетів. Воно повідомляє нашому біологічному годиннику, що наступив ранок. Дивлячись у смартфон або комп'ютер, ви кажете своєму організму: гей! це ранок!

87% людей прокидаються й лягають спати зі своїми смартфонами

Блакитне світло порушує наш внутрішній біоритм. Воно впливає на внутрішний годинник, який визначає роботу різних органів, й пригнічує продукування мелатоніну – важливого гормону, що відповідає за здоровий цикл сна-неспання й відновлення тіла. Це не лише погіршує якість сну, але може спровокувати метаболічний синдром, ожиріння, депресію й навіть рак. 

Що ж робити?

Жодних секретів: якісний сон, сбалансоване харчування й фізичне навантаження – це складові нашого гарного самопочуття. Експерти радять виключати усі гаджети за годину-дві до сну. Набагато краще провести цей час за читанням книги або заняттям йогою. Це допоможе організму розслабитися. Також можна встановити на смартфон спеціальні додатки типу Twiglight для Android або  Flux для Mac, які зменшують блакитне випромінювання екрану під кінець дня. А запустити біологічний годинник прекрасно допомагає коротка вранішня прогулка. 

Про вплив гаджетів на стосунки дітей і батьків я нещодавно писав для Womo:

No Mobile Phobia: Почему дети предпочитают гаджеты общению с родителями


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!