10 порад парам, аби стати щасливішими під час пандемії

10 порад парам, аби стати щасливішими під час пандемії 30.09.2020

 

На початку карантину 74% опитанних сімейних пар повідомили, що їхні відносини не змінилися, а навіть й покращилися. В середині карантину інше дослідження показало, що лише 18% опитанних пар залишилися задоволеними спілкуванням.  

Моя практика показує, що багато подружніх пар під впливом пандемії розлучаються. Одна з головних причин напруження – частота сексуальних відносин. Молодий чоловік зізнався на консультації: «Ми вирішили розійтися. Я почав працювати з дому. Моя дівчина також. Наші відносини стали напруженими. Ми прийняли рішення на деякий час розійтися». Пізніше хлопець зізнався, що це було найскладнішим рішенням для нього.

Перевірені досвідом і підтверджені науково рекомендації допоможуть парам покращити стосунки:

  1. Давайте одне одному простір, особливо якщо працюєте з дому. Прогулянки, пробіжки вранці, зустрічі з друзями допоможуть вам створити свою зону захищеності й свободи. Спільні поїздки в інше місто також вносять різноманіття. Для дітей важливо мати свій простір, свою кімнату. Якщо дитина закривається там і прохає не турбувати, зробіть це. 
  2. Використовуйте модель активного конструктивного реагування. Це научно перевірена модель. Запитайте зараз себе: як ви реагуєте на добру новину вашого партнера чи дитини? Ви активні, проявляєте емоції, зацікавлені дізнатися більше? Або пасивні? Саме перша модель допомагає парам і батькам не скотитися в конфлікти. Попрактикуйтеся прямо сьогодні. Коли вам хтось повідомить приємну новину, спробуйте активно дізнатися більше, проявіть зацікавленість. Ви побачите результат. 
  3. Діліться тим, що ви переживаєте, з вашим партнером. Відносини – це складний конструкт. Якщо ви сумуєте і мовчите, ваш партнер може подумати, що ви ображені. В свою чергу він ображається і замикається. Відверто кажіть про себе. Не бійтеся бути вразливим. Тільки тоді ви живі. 
  4. Відповідайте за своє благополуччя. Пам'ятайте, що кожному потрібно придумати свій шлях до благополуччя. Наприклад, ви можете практикувати mindfulness і це вам допомагає засинати. Але ваш партнер не дуже любить медитацію. Йому підійде щось інше. Я завжди після роботи йду в спортзал і це мене добре відновлює. Для когось страх заразитися коронавірусом більш актуальний, ніж для іншого в силу особливостей зі здоров'ям. Шукайте способи впоратися зі страхом, йдіть своїм шляхом.
  5. Перевіряйте свій рівень гніву. Гнів і агресія виникають або коли ми придушуємо свої почуття, або коли хтось порушує наші цінності і особисті кордони. На думку Річарда Сладчера, спеціаліста в галузі сексуальних стосунків, агресивна конфронтація може стати визначальною для відносин. 
  6. Використовуйте креативність і саморозвиток. На початку пандемії я записався на курс «Наука про щастя» в Єльському університеті і завершив навчання влітку. Зараз я застосовую деякі вправи зі своїми дітьми. Це захопливий процес. Ми спілкуємося, вони розповідають про себе під час занять. Дивовижно, скільки я можу дізнатися про них і як це допомагає стосункам. Спілкуйтеся. Зробіть щось конкретне. Не лише плануйте, але дійте. Можливо, ви з партнером підете на танці. Придумайте щось. 
  7. Шукайте баланс між роботою, особистим простором й відносинами. Якщо ви працюєте вдома, чи не заважає це вашим стосункам? Важливо, як ви виставляєте кордони між трьома сферами.
  8. Пам'ятайте: життя складається не лише із захоплених зітхань, але й містить також рутину. Дослідники з університету Джонса Гопкінза показують, що гострота почуттів може притупитися, яскраві емоції згасають – і це нормально. Не вимагайте від себе чи партнера дати більше в період пандемії.
  9. Проводьте час з дітьми. У мене дві доньки-підлітки, і я вигадав такий спосіб спілкування: аби приділяти достатньо часу кожній з них, я беру кожну доньку окремо, ми їдемо на прогулянку і по дорозі спілкуємося. Повсякдення може втомити, і хочеться деколи закритися зі своїм ноутбуком. Подумайте про те, що вам можуть дати ваші діти. Не лише ви їм. Подивіться ресурс для роботы з дітьми, запропонований Оксфордським центром. 
  10. Виставляйте кордони з роботою. Завершуйте роботу вчасно. Будьте гнучкими. Плануйте не лише свою роботу, але й те, коли ви займетеся сексом. Будьте спонтанними, але нехай ваша спонтанність буде включена у структуру ваших відносин, аби партнер вловлював ваш ритм життя. Ритм життя – це прозорість цілей і завдань, траекторія, за якою ви рухаєтеся. 

Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!